Про роботу з фінансовим радником 👦

Незалежний фінансовий радник – це людина, яка допомагає приймати обґрунтовані фінансові рішення та досягати своїх фінансових цілей.

Його можна порівняти з професією сімейного лікаря. Лікар проводить діагностику пацієнта, розпитує про його стан. На основі зібраних даних, опираючись на власний досвід та знання ставить діагноз та розробляє програму лікування. Лікар постійно на зв’язку, слідкує за змінами здоров’я та відповідає на всі питання. Саме так і можна уявити фін. радника. Він проводить аналіз доходів/витрат, створює фінансовий план, відстежує зміни фінансового стану клієнта і вносить корективи. 

Основний продукт у цій сфері: фінансовий план (особистий/сімейний) – це загальна стратегія, яка складається з кількох блоків:

КРОК 1 – визначення поточного стану (складається баланс з активів та пасивів, аналізуються грошові потоки клієнта);

КРОК 2 – цілі (прораховується потрібна сума з урахуванням інфляції, скільки потрібно щомісяця відкладати, визначається ризик профіль клієнта);

КРОК 3 – підбір інвестиційних інструментів (відштовхуючись від цілей та толерантності до ризику обираються інструменти: ОВДП, ETF, REIT, акції окремих компаній, золото, валюта, нерухомість …);

КРОК 4 – ребалансування портфеля (з плином часу відсоткове співвідношення активів змінюється, тому проводиться ребаланс);

КРОК 5 – податки (заповнюється податкова декларація, пошук можливостей оптимізації податків).

*Також, за необхідності здійснюється підбір програми страхування, передача капіталу нащадкам.

Маючи прописаний фінансовий план людині набагато простіше триматися визначеного курсу. Проте план не стримує людину він необачних дій, скажімо тоді, коли вона не розуміє, що відбувається і бажає захистити капітал, продавши активи у збиток.

Тут можна провести аналогію зі спортивним тренером. Він не лише створює людині план тренувань, але й слідкує за його виконанням, зупиняє коли бачить що можливий ризик травми та навпаки підганяє, коли бачить що людина лінується.

Фінансовий радник – це той самий тренер, він слідкує за виконанням фін. плану, утримує клієнта від необачних дій і підштовхує до дій необхідних.

Управління фінансами — це більше, ніж просто обрати, куди вкласти гроші.

🖌️ Автор допису: фінансовий радник SMART Довгань Назарій

#корисне #послуги #фінансова_грамотність